YTİ Beyan İnceleme Danışmanlığı

Yatırım Teşvik İşlemleri Neyi Amaçlamaktadır?

Devlet destek ve teşviklerinden yararlanmak, şirketler için önemli zaman ayrılması gereken, yoğun bilgi birikimi ve tecrübe gerektiren süreçlerdir. Söz konusu desteklerden etkin şekilde yararlanmak ise şirketlere önemli avantajlar sağlamaktadır. Vergi teşvik uzmanlarımız, şirketleri doğru destek ve teşvik mekanizmaları ile buluşturarak, şirketlerin yatırım, inovasyon, ihracat, teknoloji gibi katma değer yarattıkları tüm alanlarda, devlet teşvik ve desteklerinden en verimli şekilde yararlanmalarını hedeflemektedir.

Yatırım Teşvik İşlemleri Neden Önemlidir?

Teşvik mevzuatının son derece hızlı değiştiği ve gün geçtikçe karmaşıklaştığı bir ortamda, yatırımcıların kendileri için en uygun teşvik mekanizmasını bulmaları da zorlaşmaktadır. Teşvik mekanizmalarının birçoğunun çakıştığı ve yapılan bir yatırım için herhangi bir teşvikten yararlanıldığı anda aynı konuda bir diğer teşvikten yararlanma imkânın da ortadan kalktığı düşünülürse; yatırımcılar için en doğru teşvik mekanizmaları seçmek hayati bir önem taşımaktadır. Dolayısıyla, yatırıma ilişkin genel bir fizibilitenin yapılmasını takiben, potansiyel yatırımın yararlanabileceği tüm teşvikler konusunda uzman bir ekipten destek almak yatırımcılar için artık her zamankinden daha büyük önem kazanmış durumdadır.

Yatırım Teşvikleri Hizmetleri Ekibimiz, planlanan yatırım ve teşvik sistemi arasındaki ilişkiyi analiz ederek, yatırım planlamadan, teşvik başvuru sürecine ve sonrasındaki yatırım süreci ve teşvik belgesinin kapatılmasına kadar tüm aşamalarda firmalara destek olur. Kamu tecrübesi ile sektörel uzmanlığı birleştiren ekibimiz, şirketlerin bu fırsatları öngörebilmelerini, sistemdeki değişikliklerden eş zamanlı haberdar olmalarını ve bu imkanlardan en etkin şekilde faydalanmalarını sağlar.

Ücretsiz Check-Up Hizmetimiz

Yatırım teşvik, ihracat ve ar-ge destekleri ve diğer avantaj sağlayan istisna, destek uygulamalarından yararlanma imkanlarının ve/veya yararlanma düzeyinin detaylı olarak analiz edildiği check-up hizmetimiz müşterilerimize büyük yararlar sağlamaktadır. Bu hizmetimizin sonunda uygulama ve iyileştirme yapılabilecek alanlar, sağlanabilecek olan tahmini mali katkı rapor olarak sunulmakta ve firmanın menfaatini artırmak üzere atılabilecek adımlar açıklanmaktadır.  Bu hizmet ile standart teşvik danışmanlığı uygulamasının ötesine geçerek kendi metodolojimiz çerçevesinde firmanızın orta ve uzun vadede fayda maksimizasyonu sağlamasını amaçlıyoruz.

*

Size Ne Kazandırıyoruz?

Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında gerçekleştirilen alımların mevzuata uygunluğu konusunu ÜCRETSİZ kontrol ederek;
• Firmanın olası cezai yaptırımlara karşı hazırlıklı hale getirilmesini,
• Firmanın hak ettiği vergi indirimi, teşviki/istisnası ve SGK teşvikinden maksimum faydalanmasını
sağlıyoruz.

Kataloglarımız
  • Uludağ İş
    Kataloğumuz
  • Ticaret Bakanlığı
    Teşvikleri Kataloğumuz
LOGO
Yardıma ihtiyacınız olduğu anda biz yanınızdayız.

EĞİTİM TALEBİNİZ

Eğitim başvuru formumuzu doldurarak ön kaydınızı oluşturun. Detaylar için biz size dönüş yapalım. Aşağıdan hangi eğitimimize katılmak istiyorsanız seçebilirsiniz.